ועדה רפואית

טיפול בזכויות רפואיות הוא התהליך הנדרש מהנפגע על מנת לקבל את הזכויות הרפואיות המגיעות לו. התהליך מצריך לעיתים קרובות כמה בדיקות והופעה בפני ועדה רפואית. הוועדה היא שקובעת את אחוזי הנכות, לפיהם נקבעות זכויותיו של הפונה.

ועדה זו מורכבת מרופא מומחה וממזכיר ישיבה (שתפקידו לרשום את דוח הוועדה). בשל אילוצי תקציב, מקום וזמן יכול מבקש הזכאות להיפגש עם הוועדה במשך דקות ספורות בלבד. בזמן המועט המוקצב חשוב לפרט ולהדגיש רק את הנתונים החשובים באמת לצורך קביעת אחוזי נכות.

חשוב לדעת איך לעבור את השלב הזה

דגשים לשלב הועדה הרפואית

בתחילת הפגישה עם הוועדה הפונה מתבקש לחתום שהוא מסכים להיבדק על ידי רופא ובסוף הפגישה עליו לחתום על הפרוטוקול. החתימה על הפרוטוקול מעידה על הסכמה עם הכתוב בו. על כן חשוב לקרוא אותו ולתקן או להוסיף פרטים חשובים שלא צוינו כלל או צוינו באופן לא נכון. חוות הדעת של הרופא המומחה מועברת לרופא מוסמך לשם קביעה של אחוז הנכות הרפואית, של תאריך תחילת אחוז הנכות הרפואית ושל תקופת הנכות הרפואית – זמנית או קבועה.

על החלטת הוועדה הרפואית ניתן לערער תוך 60 יום מיום קבלת ההודעה. החלטת הוועדה לעררים הינה סופית ואין לערער עליה אלא בשאלה משפטית בלבד לבית הדין האזורי לעבודה.

המומחי מבית פסגות יכולים לעזור לך

בדיקת זכאות | הגשת תביעה לקצבת נכות | הכנות לועדה רפואית לנכות | הגשת ערור ועוד…

פרטי התקשרות

טלפון

053-6766766

דואר אלקרוני

משרדים

רח' זבוטינסקי 35
רמת גן

צור קשר